עו"ד מוטי שחר

כל הסיבות להיוועץ בעורך דין בעת עריכת חוזה

גם אם במבט ראשון יכול להיווצר הרושם שחוזה הוא בסך הכל חתיכת נייר – בפועל מדובר בגורם חשוב ביותר בחיים שלכם, שיכול להשפיע על גורמים רבים בטווח הארוך. רבים מאיתנו שמעו בחדשות הבידור על המלחמות הקשות שנערכות בין אמנים מהשורה הראשונה לבין חברות התקליטים שלהם – פעמים רבות מדובר בתוצאות של עריכת חוזה חד-צדדית (מה שמאוחר יותר זוכה להגדרה של "חוזה דרקוני"), ובאמצעות היוועצות עם עורך דין מקצועי בזמן עריכת חוזה – ניתן למנוע מצבים לא נעימים רבים, וכן להיות מודעים לזכויות שלכם בכל עת.

חוזה ביטוחי שיגן עליכם בכל מצב

אחד הדברים שחשוב לקחת בחשבון כאשר נוסעים לחו"ל לתקופה ממושכת הוא את העובדה הפשוטה שאינכם הופכים לאזרחי המדינה הזרה, מה שאומר שזכויות רבות שאנו לוקחים כמובן מאליו בתור אזרחי ישראל אינן תקפות שם. כך, כשמזמינים ביטוח רפואי לחו"ל, חשוב מאוד לתת את הדעת גם על האותיות הקטנות, ומומלץ להיוועץ בעורך דין מומחה לענייני חוזים, על מנת שתוכלו לדעת בוודאות שמה שכתוב בחוזה הוא מה שאכן תקבלו.

חתימה על חוזה

אל תקלו ראש בחתימה על חוזה עבודה

עבודה עם העתקת מקום המגורים לחו"ל עשויה להישמע כמו חלום שהתגשם. עם זאת, ללא חוזה שמציג בצורה ברורה, תקינה והגיונית את תנאי החיים שלכם, לצד הזכויות והחובות שלכם – אתם עשויים למצוא את עצמכם במצבים מורכבים הרחק מהבית, לפעמים אפילו ללא ידע מספק של השפה המקומית. לדוגמה, אחד הדברים אליהם עורך דין המתמחה בחוזי עבודה בחו"ל יכול לשים לב הוא נושא הביטוח הרפואי.
מדובר באחד מהדברים שאיננו שמים אליהם לב עד שמתעורר בו צורך דחוף או קריטי, כלומר עד הרגע בו אנחנו חולים במחלה או נופלים קורבן לתאונה, חלילה. ביצוע גיבוש חוזה מובן ואיכותי עבור הביטוח הרפואי שלכם ושל המשפחה, אם היא עוברת ביחד איתכם למדינה הזרה, מהווה פעולה חשובה ביותר שעשויות להיות לה השלכות מרחיקות לכת בעתיד. יש להתייחס לנושא ברצינות הדרושה, על מנת לא להגיע למצב עגום ולחרטה קשה בשלבים מאוחרים יותר.

לאילו פרטים יש לשים לב בעת עריכת חוזה?

באופן כללי, נושא עריכת החוזה עשוי לכלול בתוכו אינספור מלכודות נסתרות, ועל מנת לדעת להימנע מהן, יש למצוא את עורך הדין המומחה שיסייע לכם להתמודד עם כל שאלה. עורך דין מומחה תמיד ידע בדיוק לאילו פרטים יש לשים לב על מנת שלא תמצאו את עצמכם במצב של חוסר אונים מול המערכת. עריכת חוזים בעזרת עורכי דין היא ההתנהלות האחראית והנכונה ביותר.

תבנית מאת:התאמה לעברית באדיבות שגיב SEO