פינוי שוכר בכוח, האם זה חוקי?

פינוי שוכר בכוח
יש לכם נכס אותו רכשתם במיטב כספכם ואתם משכירים אותו על מנת לייצר לעצמכם עוד הכנסה. אולם, מה קורה כאשר האדם לו אתם משכירים את הנכס אינו מתנהג בהתאם לחוזה שחתמתם עליו?
קיימים לא מעט מקרים בהם שוכרים משחיתים את הדירות, לא משלמים שכר דירה או חשבונות, משכירים את הדירה או חלקים ממנה בשכירות משנה שלא על פי החוזה, מסרבים לצאת מהדירה עם תום החוזה, או עושים כל פעולה אחרת שחורגת מהחוזה?
במידה וחלילה נתקלתם באחד מהמצבים הללו עם השוכרים שלכם, אל תתפתו לנסות לבצע פינוי בכוח של השוכר משום שהדבר אינו חוקי ויכול אף לעלות לכם ביוקר. המלצתי הראשונה היא לנסות לדבר עם השוכר בהיגיון ולהפנותו לחלקים בחוזה מהם הוא חורג. אולם, אם זה לא עובד, יתכן שהפתרון הסביר היחיד הוא לפנות את השוכר מהדירה.

איך מפנים שוכר?

לפי החוק, המשכיר רשאי להביא לסיום תקופת השכירות בתום חוזה השכירות או טרם תום חוזה השכירות. כאשר מדובר על מקרה שבו השוכר תחת חוזה, המשכיר ראשי להפר את החוזה במידה שהשוכר מפר הפרה יסודית בתנאי החוזה. על מנת לעשות זאת, על בעל הנכס להודיע לשוכר בכתב שהפר את החוזה ולכן עליו לפנות את הנכס באופן מיידי וכן לפצות את בעל הנכס בשל ההפרה.

במקרה שהשוכר אינו שועה להודעת הפינוי, דרך הפעולה המקובלת והחוקית, שלא תסכן את בעל הנכס בתביעה כלפיו, היא לפנות לבית המשפט בתביעה לפינוי השוכר מהדירה. בדרך זו ניתן לקבל צו לפינוי שוכר מדירה בהליך מהיר.

האם ניתן לפנות שוכר בכוח?

יש בעלי נכסים אשר מכניסים לחוזה השכירות סעיפים לפיהם במקרה שהשוכר אינו מפנה את הדירה עם תום החוזה או במידה שהפר את החוזה, הם יוכלו להיכנס לדירה ולהפעיל כוח פיזי על מנת לפנות את השוכר ואת רכושו. אך מאחר ששוכר של דירה אינו מסיג גבול או פולש, מבחינה משפטית אין תוקף לסעיפים כאלה בחוזה. לפיכך, על מנת להיות מוגן מבחינה משפטית ולא להפר את החוק, על בעל הנכס שהשוכר שלו מסרב להתפנות, לפנות לערכאות משפטיות ולפתור את הבעיה בצורה זו.

עדיין לא בטוחים איך מפנים שוכר מדירה? האם יש להודיע לו מראש על כך? האם ניתן לפנות אותו בכוח? מהם החוקים הנהוגים במקרה זה? האם הטיפול בנושא כרוך בהגשת תביעה נגד השוכר? נשמח לענות לכם לכל שאלה וללוות אתכם לאורך התהליך עד לפינוי השוכר והחזרת הדירה לרשותכם. צרו איתנו קשר עוד היום בטלפון 072-2343435 או ביצירת קשר באתר.