לשון הרע בעבודה

חוק איסור לשון הרע, חולש על כל מרחב החיים שלנו, בתחום האישי, המשפחתי, הווירטואלי וגם בתחום התעסוקתי.
ציבור העובדים שוהה במקום עבודתו פרק זמן ניכר משעות היום – לא פחות מ-8 שעות עבודה בכל יום ולעיתים אף מעבר לזה, אם מחשיבים גם את השעות הנוספות שהן מנת חלקו של כמעט כל אחד מציבור העובדים.
במשך זמן העבודה, יכולים להיווצר לא מעט עימותים ובעיות אשר יכולות להוביל אל אולם בית המשפט, ובשנים האחרונות נוספה סיבה נוספת – לשון הרע בעבודה.
על פי רוב, אין המדובר בתביעות פשוטות להוכחה, שכן העדים הפוטנציאלים הינם עובדים אחרים במקום העבודה, אשר מטבע הדברים יחששו למקום עבודתם ולכן יהיה קושי בקבלת עדותם התומכת.
יחד עם זאת, ישנם מקרים הבאים בפני בית המשפט שכוללים אמירות כה בוטות ומשפילות שלא מותיר לבית המשפט אפשרות להישאר אדיש לדברים.

לשון הרע בעבודה

מי זה השחור הזה?

המקרה הבא, התרחש בשנת 2011 במשטרת ישראל, בה שירתו התובע – חוקר ביחידת הנוער של משטרת באר שבע, והנתבעת – קצינה ששימשה כראש מחלק תשאול בימ"ר נגב.
במסגרת ישיבה שוטפת של השניים (במסגרתה נכחו עוד שוטרים אחרים), אמרה הנתבעת על התובע: "מי זה השחור הזה שיושב מולך?", "תן לשחור הזה לעשות את העבודה".
אמירות אלה, המדיפות ריח עז של גזענות חמורה המופנית לגוון העור של התובע, היו הבסיס לתביעת לשון הרע שהוגשה כנגד הקצינה ומשטרת ישראל.
בפסק דין ארוך ומנומק, ניתח בית הדין את המקרה, את האמירות הגזעניות ואת התוצאות שנגרמו מכך, ופסק לזכותו של התובע פיצוי בגובה הרף המקסימלי של הדין – 50,000 ₪, בתוספת פיצוי כללי בסך של 30,000 ₪, ובסך הכל 80,000 ₪.
כפי שניתן לראות, גם במקרים בהם אנו נתקלים באמירות קשות ופוגעניות של לשון הרע בעבודה, בית המשפט לא יישאר אדיש למעשה ולתוצאותיו ויפסוק פיצוי הולם (במקרה הנ"ל למעלה מן הרף המקסימלי הקבוע).

 

נפגעתם מלשון הרע בעבודה?

צרו איתנו קשר עוד היום בטלפון 072-2343435 או לחצו כאן!

 

תחומי לשון הרע נוספים:

חוק איסור לשון הרעלשון הרע בפייסבוקלשון הרע באינטרנט
הוצאת דיבה ולשון הרע פסקי דיןלשון הרע בעבודהלשון הרע ביהדות