תביעה לפינוי מושכר

נתקלתם בשוכר שלא משלם שכירות או לא מתפנה מהנכס שלכם? עורך דין מוטי שחר בעל ניסיון והצלחות רבות בתחום פינוי מושכר.
רבים מבין בעלי הדירות נאלצים להתמודד עם מצבים בלתי נעימים, בהם שוכרים אינם מוכנים להתפנות מהנכס בתום תקופת החוזה, או מסרבים לשלם את דמי השכירות. על מנת לאפשר להם להגיע לפתרון משפטי מהיר ופשוט יחסית ניתן כיום להגיש לבית המשפט תביעה לפינוי מושכר, המהווה הליך מקוצר יחסית לימים עברו.

השינוי המיוחל בחקיקת פינוי מושכר

למעשה, תביעה לפינוי מושכר הינה חלק מתיקון לתקנות סדר הדין האזרחי, שיושם רק בשנת 2008 לאור מסקנות הוועדה לבחינת דרכי התייעלות של הליכים משפטיים. עד לאותה שנה, בעל בית שרצה להתמודד עם דייר סרבן או מפר חוזה, חייב היה להגיש תביעה רגילה אל בית משפט השלום, שכללה בתוכה גם את ההיבטים הכספיים הקשורים בהפרת החוזה. תביעות אלו היו מתגלגלות לאורך חודשים ארוכים ולעיתים אפילו שנים, בעוד בעלי הדירות נותרו ללא סעד, נדרשו להוצאות גבוהות, ונאלצו להתפשר ולוותר למפרי החוזים. מסיבות אלו נוסף כאמור פרק חדש בתקנות סדר הדין האזרחי, שמפריד בין ההיבט הכספי ובין נושא הפינוי, ובכך מאפשרת פינוי שוכרים שלא מתפנים מהנכס בתקופה ברורה, קצרה ומוגדרת. יחד עם זאת, ראוי לציין כי בשל ההפרדה משכיר המעוניין להגיש תביעה כספית כנגד השוכר אינו יכול לכרוך אותה בתביעה לפינוי מושכר, ויצטרך להגישה בנפרד.

פינוי שוכר שלא משלם

כיצד מגישים תביעה לפינוי שוכר שלא מתפנה / משלם?

ישנם מספר שלבים להליך, אשר בסופו של יום עשוי להוביל להוצאת צו פינוי שוכר שלא משלם:

  • כתב תביעה – בעל הנכס מגיש לבית המשפט תביעה לפינוי מושכר, בליווי אסמכתאות משפטיות, תיעודים ומסמכים רלוונטיים.
  • כתב הגנה – הנתבע חייב להגיש בתוך 30 יום כתב הגנה, עם כל המסמכים המתוארים לעיל.
  • דיון – על בית המשפט לקבוע דיון שייערך עד 30 יום מיום הגשת כתב ההגנה, ובעקבותיו יינתן פסק הדין.

כלומר, מדובר בהליך הנמשך כחודשיים, שבסיומו תתקבל הכרעה בכל הנוגע לפינוי שוכר מדירה

הוצאה לפועל

במידה והשוכר עדיין אינו מפנה את הנכס על אף צו הפינוי, ניתן לפנות אל ההוצאה לפועל תוך המצאת פסק הדין ואישורים רלוונטיים. עם פתיחת התיק תישלח לשוכר התראה, ובמידה שלא התפנה מרצונו כעבור כ- 3 שבועות – יישם רשם ההוראה לפועל את צו פינוי המושכר על ידי בעלי תפקידים ומשטרת ישראל אשר יתפסו חזקה בנכס ויחזירו את הנכס לבעליו.

לפינוי שוכר מהיר מהנכס שלכם – צרו קשר עוד היום 072-2343435

קראו על מימוש פסק הדין בתביעה לפינוי מושכר